Konfirmohet nga vetë klubi anglez, Aston Villa transferon yllin e Sevillas

Tanimë është konfirmuar nga vetë klubi anglez, ku Aston Villa ka arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit të Sevillas Diego…

Sevilla e Atletico Madridi vazhdojnë sot garën për Top 4 në La Liga

La Liga spanjolle vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 36 të këtij sezoni. Programin…

Reali mposht Sevillën me përmbysje spektakolare

Real Madridi e ka bërë një rikthim spektakolar të rezultatin ndaj Sevillës të cilën edhe e ka mposhtur me rezultat…

​Sevilla në epërsi të dyfishtë ndaj Real Madridit

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e javës së 32-të në La Liga ndërmjet Sevillës dhe Real Madridit. Janë…

Formacionet zyrtare, Sevilla-Real Madrid

Konfirmimin e madh në luftën për titull si kandidati i vetëm serioz Real Madridi mund ta bëjë sonte me një…

​Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet zyrtare

Me titullin kampion që tashmë duket se është hipotekuar për Real Madridin, lufta e madhe në La Liga po bëhet…

Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet e mundshme

Me titullin kampion që tashmë duket se është hipotekuar për Real Madridin, lufta e madhe në La Liga po bëhet…

Ylli i Barcelonës mungon në ndeshjen kundër Sevillas, teston pozitiv me Covid-19

Gjiganti katalunas Barcelona do t’i rikthehet aksionit në La Liga këtë të diele, ku do të përballet me skuadrën e…

West Hami eliminon gjigandin e Ligës së Evropës Sevillën, vazhdon ëndrrën për titull evropian

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes skuadrës angleze West Ham United dhe asaj spanjolle Sevilla, ku nikoqirët kanë shënuar fitore…

Liga e Evropës/West Hami dhe Sevilla drejt vazhdimeve, Lyoni eliminon Porton

Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e Ligës së Evropës, ndërsa në dy prej tyre tani nevojiten vazhdimet. Pas plot 90’…