Punëtorët e Lotarisë sërish në protestë

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës sërish kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar miratimin e Ligjit për Lotarinë e…

Basha kërkon sërish vetingun e politikanëve: Në Kuvend, kriminelë të skeduar nga FBI

Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri edhe njëherë thirrje për miratimin e vetingut…

Sërish protestojnë punëtorët e lotarisë, kërkojnë ndryshimin e ligjit dhe marrjen e pagave

60 punëtorë të Lotarisë së Kosovës kanë protestuar edhe këtë të hënë para objektit të Qeverisë së Kosovës. Punëtorët po…

Thyhen sërish dy automjete me targa RKS në veri

Një qytetari serb nga veriu me inicialet K.M. i është thyer automjeti. Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja…

​Policia e Kosovës demanton sërish mediat serbe: Nuk ka ndodhur asnjë incident në Bërnjak

Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me raportimin e medieve serbe se gjoja në Bërnjak është paraqitur situatë dramatike dhe…

Dërgohet sërish në gjykatë shoferi i autobusit, pritet të dëshmojnë pasagjerët

Shoferi i autobusit i arrestuar me dyshimin që shkaktoi aksidentin në Kroaci është dërguar sërish në Gjykatën e Qarkut të…