Sërish asnjë rast i ri me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit nuk është shënuar asnjë rast i ri me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk është shënuar asnjë…

Gazetari me prejardhje ruse: Është koha e fundit që Ukraina të njohë Kosovën

Sergej Sumlenny, gazetari i lindur në Gjermani dhe me prejardhje ruse, sërish i ka bërë thirrje Qeverisë së Ukrainës që…

Shtrenjtohet sërish nafta në Kosovë

Pas një ulje para pak ditësh, sërish është rritur çmimi i naftës. Prej 1.59 centë për një litër, çmimi i…

Mehaj sërish fton qytetarët të kontribuojnë në Fondin për Siguri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj shpreh mirënjohjen për siç tha ai përgjigjen e jashtëzakonshme për donacione në Fondin e Sigurisë,…

​Haradinaj sërish kundërshton mbylljen e kufijve dhe orën policore: Zbrit në tokë o kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar sërish ndaj Qeverisë Kurti për masat anti-COVID, që…

Kurti arsyeton rritjen e çmimit të energjisë: Importi është i lartë, ku t’i marrim paratë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Ai në seancën plenare të Kuvendit, tha…

​Mbështetja e BE-së, liderët e “Ballkanit të Hapur” sërish i bëjnë ftesë Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnjës

Tre liderët rajonal të “Ballkanit të Hapur” i kanë bërë ftesë sërish Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnjë Hercegovinës që…

Punëtorët e Lotarisë sërish në protestë

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës sërish kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar miratimin e Ligjit për Lotarinë e…

Basha kërkon sërish vetingun e politikanëve: Në Kuvend, kriminelë të skeduar nga FBI

Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri edhe njëherë thirrje për miratimin e vetingut…

Sërish protestojnë punëtorët e lotarisë, kërkojnë ndryshimin e ligjit dhe marrjen e pagave

60 punëtorë të Lotarisë së Kosovës kanë protestuar edhe këtë të hënë para objektit të Qeverisë së Kosovës. Punëtorët po…