Interi synon pozitën e parë në Serie A, zhvillon ndeshje kundër Salernitanas

Sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Giuseppe Meazza” kampioni italian Inter pret në shtëpi skuadrën e Salernitanas, ndeshje…

Serie A, Juventusi kërkon fitoren kundër Empolit

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ndër to edhe ajo mes Empolit dhe Juventusit, të vlefshme këto për…

​Milan bën hap fals në luftën për titull, ndalet nga Salernitana

Milani nuk ka marrë më shumë se një pikë nga ballafaqimi me skuadrën e fundit në tabelën e Serie-A, Salernitanan.…

Milani rrëmben pozitën e parë në Serie A, mposht Sampdorian

Ka përfunduar ndeshja hapëse e programit të sotëm të Serie A, ku Milani ka arritur të arkëtojë pikët e plota.…

Gara për vendin e parë, ja formacionet e mundshme të Napolit dhe Interit

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet derbi italian në stadiumin “Diego Armando Maradona” mes Napolit dhe Interit,…

Giroud: Gjyqtarët referojnë më shumë goditje dënimi në Serie A

Sulmuesi francez Olivier Giroud ka treguar se gjyqtarët janë më të ashpër në Itali se në Angli. Në një intervistë…

Serie A/Rrahmani dhe Vojvoda në formacionin e muajit janar

Është publikuar formacioni më i mirë i muajit janar në Serie A, ku pjesë e tij janë edhe dy futbollistë…

Serie A, spikat derbi mes Lazios dhe Atalantas

Serie A vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 23. Ndeshja hapëse e programit të…

​Genova po mendon shkarkimin e Shevchenkos

Si futbollist ka bërë historinë në kampionatin italian, por si trajner nuk po i ecën. Andriy Shevchenko është duke kaluar…

Serie A/Super derbi mes Interit dhe Lazios

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 21 të sezonit 2021/22. Gjigandi…