Zbulohen dy opsionet për rinisjen e Serie A-së

Nga takimi i djeshëm mes drejtuesve të Federatës Italiane të Futbollit dhe Ministrit të Sporteve, pritej më shumë qartësi rreth…

Serie A afër rikthimit, publikohet orari i ndeshjeve

Në Itali janë gati për të rifilluar kampionatin në Serie A, sëpaku kështu bën të ditur e përditshmja sportive ‘Corriere…

Presidenti i La Liga-s: Messi nuk shkon në Itali

Në mes të një krize globale, që ka “kapur për fyti” edhe futbollin, presidenti i La Liga, Javier Tebas, hedh…

Serie A merr vendimin për uljen e pagave të lojtarëve

Liga e Serisë A ka marrë sot një vendim unanim sa u përket pagave të futbollistëve dhe trajnerëve, i cili…

Futbollistët e skuadrës së njohur italiane heqin dorë nga pagat mujore

Kryetari i klubit nga Serie A, Cagliarit, Giulinka ka thënë se gjithë futbollistët e ekipit që ai drejtonë kanë pranuar…

Serie A mund të mos vazhdojë më

Asamblea italiane e ligës së futbollit që u mblodh të martën në mënyrë virtual nëpërmjet një konference telefonike bëri me…

Përfundon video-konferenca e klubeve italiane, ja vendimet e marra

Ka përfunduar video-konferenca e drejtuesve të 20 klubeve të Serisë A, të cilët kanë folur për situatën e krijuar nga…

Gjigantët italian përplasen për datën e rifillimit të stërvitjes

Klubet e Serisë A do të bëjnë një mbledhje virtuale jozyrtare nesër, për të vendosur mbi datat e rikthimit në…

Katër datat kur mund të rifillojë Serie A

Vullneti i UEFA-s për të mbyllur sezonin 2019-20 në 30 qershor (jo vetëm kupat europiane, por edhe kampionatet kombëtare), i…

Klubet e Serie A refuzojnë idenë e play-off për titull dhe mbijetesë

Klubet e Serie A kanë hedhur poshtë idenë e një skenari ku do të luhej play-off dhe play-out për të…