Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Interi mund të përfundojë në duart e sheikëve arab

Raportet po rriten me shpejtësi se Suning do të preferonte të shiste 30 përqind të Interit tek PIF sesa të…

​Zyrtare, skuadra e Serie-A shkarkon trajnerin

Cagliari ka njoftuar shkarkimin e Eusebio Di Francescos dhe kthimin e Stefano Capozuccas si drejtor sportiv i klubit, ndërsa Leonardo…

Spezia është pengesa e radhës për Milanin, formacionet zyrtare

Lideri i tabelës në Serie-A, Milani sonte do të ballafaqohet me Spezian e cila është pengesa e radhës në luftën…

Vdes ish-gjyqtari i njohur italian

Ish-arbitri i Serie -A dhe po ashtu ndërkombëtar Maurizio Mattei ka vdekur në moshën 78-vjeçare pasi ishte infektuar me COVID-19.…

​Ibra zvogëlon rëndësinë e 501 golave: Le të vazhdojmë të fitojmë

Zlatan Ibrahimovic është i vetëdijshëm që ka shënuar shumë gola në karrierën e tij, por paralajmëron Milanin që të mos…

1100 ndeshje për Buffonin

Gardiani veteran i portës së Juventus-it Gianluigi Buffon, mbrëmë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Inter-it, ka zhvilluar ndeshjen…

Milani rikthehet te fitorja, mposht Bolonjën dhe blindon kreun e tabelës

Milani ka arkëtuar tre pikë të reja në kampionatin italian, Serie-A pasi e ka mposhtur Bolonjën me rezultat 2-1 si…

Dënohet Antonio Conte

Trajneri i Interit, Antonio Conte, i cili u përplas me gjyqtarin Fabio Maresca, është dënuar me dy ndeshje dhe gjobitur…

Allegri i gatshëm të marr drejtimin e skuadrës nga Serie-A

Corriere di Roma raporton se Massimiliano Allegri mund të jetë i interesuar të marrë drejtimin e Romës. E ardhmja e…

Gjyqtari i ndeshjes Udinese – Inter mund të përjashtohet nga Serie-A

Trajneri i Interit, Antonio Conte rrezikon një pezullim me dy ndeshje pas përplasjes me gjyqtarin Fabio Maresca, por incidenti mund…
error: