Haradinaj në ShBA takohet me Escobar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar emisarin amerikan Gabriel Escobar, Ndihmës Asistent i Sekretarit të…

Lajçak në darkë pune me Bislimin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të takohet sonte me zëvendëskryeministrin e Kosovës,…

Rama në Davos: Procesi i integrimit, i padrejtë

“I padrejtë dhe neurotik”, kështu e ka cilësuar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama procesin e integrimit në BE, nëpër të…

Tensionet Kosovë-Serbi, Richard Grenell: Fajtorë për kaosin janë ShBA-të dhe Kryeministri Kurti

Ish-i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për negociatat ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, ka deklaruar se…

Kolegji AAB përkrah iniciativën që lulëkuqja të bëhet simbol i gjenocidit të Serbisë ndaj shqiptarëve

Ky simbol i propozuar nga Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e hapur”, që bart ngjyrat e flamurit kombëtar të…

Abdixhiku takon Taravarin dënojnë manovrat destabilizuese të Serbisë në Kosovë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka takuar kryetarin e Gostivarit, Arben Taravarin, me të cilin biseduan për nxitjen e bashkëpunimit…

Vuçiq: Nuk është Besnik Bislimi njeri të cilit dikush mund ti besoj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk është Besnik Bislimi njeri të cilit dikush mund ti besoj në…

Kurti i çuditur pse s’ka datë për takimin me Vuçiq, thotë se pretendimet për çnjohje nuk janë vërtetuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i çuditur që ende s’ka datë për takimin e radhës në Bruksel me…

Italia mirëpret heqjen e barrikadave në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani ka thënë se e ka mirëpritur heqjen e barrikadave në veri…

Heqja e barrikadave, Abrashi: Nuk ka marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se nuk ka një dakordim apo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, për…