Ahmeti: Nuk mjafton që t’i dijë BE-ja shkeljet e Serbisë, por t’i dënojë ashpër ato

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të veprojë ndaj Serbisë e jo…

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident në Leposaviq

Një person, shtetas i Serbisë, ka vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një aksidenti të ndodhur në…

Gara: Mosbashkëpunimi i Serbisë, pengesë për fatin e personave të zhdukur

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur i Republikës së Kosovës (KQPZh) ishte nikoqir i takimit koordinues të projektit “Përkrahja e…

Nipi i Jakup Krasniqit: Familja e tij s’ka pasur ndonjë përfitim përpos vuajtjeve

Dardan Krasniqi, nipi i Jakup Krasniqit, ka thënë se familja Krasniqi nuk ka pasur ndonjë benefit të veçantë nga veprimtaria…

Kreu i OEK-ut takoi drejtuesit e Odës Ekonomike të Serbisë, kërkon heqjen e barrierave

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, ka marrë pjesë në takimin e radhës të Bordit të Forumit Investiv…