Xhaka “dridh” Serbinë, i shënon gol Bjellorusisë (VIDEO)

Mesfushori me prejardhje kosovare, Granit Xhaka ka shënuar gol në ndeshjen kundër Bjellorusisë. Kombëtarja e Zvicrës e ka thelluar epërsinë…

Escobar: Rezultate do të kemi, por ndoshta nuk do të kemi marrëveshje finale

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, para takimit të 18 marsit në Ohër ka thënë se…

Kurti bisedon me Sarrazinin: Jemi të hapur ndaj dialogut për marrëveshje me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti ka biseduar sot me të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Kurti ka thënë…

Osmani: Epilogu i dialogut me Serbinë është njohja reciproke

Në adresimin e saj në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për 15 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, presidentja e…

Gashi: Pozicionimi i Kurtit është i dëmshëm dhe i rrezikshëm në bisedime me Serbinë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se pozicionimi i  kryeministrit është i dëmshëm dhe i rrezikshëm…

Krasniqi: Pranimi i planit franko-gjerman marrëveshje e fshehtë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Kurti se e ka pranuar propozimin…

Gërvalla: Çdo model i Asociacionit që lejon Serbinë të minojë sovranitetin e Kosovës duhet refuzuar

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka falënderuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, për organizimin e takimit ku…

Bushka në KiE: Nuk mund të shqetësohemi për tensionet atje dhe të mbajmë në sirtar një kërkesë të thjeshtë të paraqitur nga Kosova në këtë shtëpi

Deputetja e Shqipërisë në Asamblenë e Këshillit të Evropës, Klotilda Bushka tha se Kosova asnjëherë nuk ka nxitur tensione por…

Haradinaj pas takimit me Cholletin: Shtrova nevojën urgjente për marrëveshje finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se gjatë takimit me këshilltarin e Departamentit amerikan,…

Haradinaj paraqet rezolutën për dialogun: Të mbahet një samit në ShBA për marrëveshjen finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka paraqitur një rezolutë në Kuvendin e Kosovës, lidhur me…