AP: Koronavirusi justifikim për të kufizuar fjalën e lirë – Serbia shembull i tillë

Ndërsa qeveritë në të gjithë botën po marrin masa të jashtëzakonshme për të mbajtur njerëzit në shtëpi dhe për të…

SHBA e quan inkurajuese bashkëpunimin Kosovë-Serbi në luftën kundër koronavirusit – video

Ambasadorët e SHBA-së në Prishtinë dhe Beograd kanë folur sot rreth përfitimeve të bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në luftën…

424 raste me COVID-19 dhe 5 të vdekur brenda një dite në Serbi

Autoritetet serbe kanë njoftuar edhe për 424 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, duke çuar kështu…

250 raste të reja me koronavirus në Serbi

Sipas të dhënave më të fundit, 3.630 njerëz janë infektuar me koronavirus në Serbi dhe 80 kanë vdekur, sipas Shtabit…

BE e angazhuar në dialog, kërkon rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Krerët e BE-së dhe krerët e misioneve të shteteve anëtare të BE-së në Beograd dhe Prishtinë përmes një deklaratë të…

284 raste të reja me koronavirus në Serbi – bilanci arrin në 1.908

Sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë, në Serbi janë raportuar 284 raste të reja të koronavirusit. Kështu, numri…

Vuçiq shfaqet në publik pas sëmundjes: Sulmi më i madh do të vijë në 15 ditët e ardhshme

Analizat e ekspertëve serb tregojnë se dy javët e ardhshme janë kohë e rrezikshme në Serbi. Shtabi i krizës për…

Kastrati: Rusia mund ta ketë kushtëzuar Serbinë me njohjen e Kosovës

“Rusia mund ta ketë kërcënuar Serbinë me njohjen e Kosovës, nëse nuk do ta nënshkruan marrëveshjen për gazsjellësin rus më…

Stavileci: Deri në mesditë kanë hyrë 44 maune nga Serbia

Në ditën e tretë të vendimit të masës së reciprocitetit, në pikat kufitare ka vazhduar futja e mallrave nga Serbia…

Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën por s’ka vendosur reciprocitet

Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe…