Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajçak: Uniteti BE-ShBA çelës i suksesit për Ballkanin Perëndimor

Pas arritjes së marrëveshjes me tri pika lidhur me targat, emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak…

Kryeparlamentarja e Shqipërisë, e shqetësuar me pasivizimin masiv të vendbanimeve shqiptare në Serbi

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, nëpërmjet një letre drejtuar përfaqësuesit politik të Medvegjës, Muharrem Salihu, ka shprehur vullnetin…

Haxhiu e quan lajm të mirë dënimin me 10 vite burg për serbin që dhunoi seksualisht një shqiptare gjatë luftës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e quan lajm të mirë vendimin për dënimin me 10 vite burgim për Zoran Vukotiqini…

​KMDLNj paralajmëron veteranët e luftës: Mos kaloni nëpër Serbi, mund të arrestoheni

Këshilli për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka paralajmëruar veteranët e luftës që të mos kalojnë nëpër…

Shefi i zyrës së DFC në Serbi sot vjen në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, ka njoftuar se shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim…

Isa Mustafa ka një porosi për partnerët e koalicionit që nuk respektojnë rendin qeverisës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa është deklaruar rreth dialogut Kosovë-Serbi. Mustafa është shprehur se proceset politika…

Serwer: Në Shtëpinë e Bardhë janë të mundshme disa marrëveshje për Trepçën dhe Ujmanin

Më 4 shtator pala kosovare dhe ajo serbe do të bëhen bashkë në Shtëpinë e Bardhë. Daniel Serwer, njohësi i…

Pesë vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Më 25 gusht 2015, në Bruksel u nënshkruan katër marrëveshje për normalizimin e raporteve Kosovë – Serbi. Delegacionet e Kosovës…

111 raste të reja me koronavirus në Serbi

Në Serbi, në 24 orët e fundit janë regjistruar 111 raste të reja, duke ngritur bilancin në 1.171 me Covid-19,…

Numri i të infektuarve në Serbi rritet në 384

Gjithsej 384 raste të konfirmuara të COVID-19 janë regjistruar në Serbi deri sot në ora 15.00. Nga raporti i fundit,…