Serbët protestojnë në veri, “Kurti shkatërrove marrëveshjen e Brukselit, shkatërrove të gjitha”

Qindra qytetarë serbë po protestojnë sot në veri të Mitrovicës kundër mos lejimit të mbajtjes së zgjedhjeve serbe në Kosovë,…

Kuvendi nderon me një minutë heshtje senatorin Bob Dole, serbët qëndrojnë ulur

Me një minutë heshtje për vdekjen e senatorit Bob Dole ka filluar seanca e sotme parlamentare e Kuvendit të Kosovës.…

Veriu nga nesër do të aplikojë orë policore prej 17:00-05:00

Pas propozimit të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Viçiq, që nga e diela në Serbi të aplikohet ora policore nga ora…

Pavarësia në veri, serbët nuk duan e shqiptarët nuk mund të festojnë

Derisa në jug të qytetit të Mitrovicës dhe gjithandej vendit po shënohet 12-vjetori i pavarësisë, për serbët e veriut sot…