Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinale të Botërorit

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Tifozi i Marokut iu bashkua festës së tifozëve të Senegalit kundër Ekuadorit – video

Për herë të parë që nga viti 2002, Senegali është në fazën eliminatore të Kupës së Botës. Njëzet vjet më…

Grupi A: Holanda kualifikohet, Senegali e dërgon Ekuadorin në shtëpi

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit A në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar edhe kombëtaret…

Ekuadori barazon, Senegali rikthen epërsinë – video

Ndeshje e zjarrtë po zhvillohet në stadiumin “Khalifa International”, ku janë shënuar dy gola të shpejtë në përballjen mes Ekuadorit…

Pjesa e parë: Holanda e Senegali në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit A të kualifikimeve drejt…

Senegali kalon në epërsi kundër Ekuadorit – video

Tanimë është shënuar goli i parë në ndeshjen mes Ekuadorit e Senegalit, ku ky i fundit e ka gjetur golin…

​Formacionet zyrtare Ekuador-Senegal

Ekuadori dhe Senegali do të ballafaqohen sot në ndeshjen e rrethit të tretë të grupit A dhe do të luftojnë…

Senegali regjistron fitoren e parë në Botëror, fundos Katarin

Kombëtarja e Senegalit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke mposhtur pikërisht nikoqirin e kësaj…

Senegali rikthen epërsinë prej dy golave ndaj Katarit – video

Senegali ka arritur ta shënojë edhe golin e tretë të ndeshjes kundër Katarit. Kombëtarja e Senegalit ka arritur ta rikthejë…

Van Gaal: Holanda e dobët përballë Senegalit

Louis van Gaal pranon se Holanda ishte e dobët pavarësisht fitores në Kupën e Botës ndaj Senegalit Holanda mundi Senegalin…