Senegal: Përplasen autobusi dhe kamioni, 19 të vdekur

Në një përplasje mes një autobusi dhe një kamioni në afërsi të qytetit Ngeun Sar në veri të Senegalit, të…

Përplasja e dy autobusëve në Senegal, të paktën 40 të vdekur

Në një përplasje mes dy autobusëve në pjesën qendrore të Senegalit, të paktën 40 persona humbën jetën dhe dhjetëra të…

Angli 3-0 Senegal, notat e lojtarëve

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Anglia shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Senegalit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Anglisë dhe Senegalit e cila po zhvillohet në stadiumin…

​Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Angli-Senegal

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ballafaqimin ndërmjet Anglisë dhe Senegalit që po luftojnë për një vend në çerekfinale të Kampionatit…

​Nis ballafaqimi Angli-Senegal

Njëra kombëtare ndërmjet asaj të Anglisë apo Senegalit do të jenë kundërshtare të Francës në çerekfinale të Kampionatit Botëror që…

Angli-Senegal, formacionet zyrtare

Njëra kombëtare ndërmjet asaj të Anglisë apo Senegalit do të jenë kundërshtare të Francës në çerekfinale të Kampionatit Botëror që…

Kane i gatshëm për Senegalin, synon golin

Ylli i Tottenhamit, Harry Kane ndihet tejet i gatshëm për ndeshjen e radhës së Anglisë kundër Kombëtares së Senegalit. Anglia…

Trajneri i Senegalit ia dedikon Manes fitoren e sotme kundër Ekuadorit

Aliou Cisse nderoi Sadio Manen pasi që Senegali siguroi biletën drejt fazës së eliminatoreve të Kupës së Botës me një…

Ekuadori dhe Senegali në luftë direkte për vendin e dytë në grupin A, formacionet e mundshme

Ekuadori dhe Senegali do të ballafaqohen sot në ndeshjen e rrethit të tretë të grupit A dhe do të luftojnë…