19-vjeçarit në Skenderaj i sekuestrohet një armë

Një 19-vjeçari në Skenderaj i është sekuestruar një armë në Skenderaj. Polica  në rrugën “Bekim Berisha” në Skenderaj pasditen e…

​Të shtëna në një aheng familjar në Vushtrri, sekuestrohet një armë

Policia ka sekuestruar një armë në një shtëpi në zonnën e banimit të fshatin Pantinë të Vushtrrisë. Në shtëpinë e…

Arrestohet një person për vjedhje në Vrellë të Lipjanit

Është arrestuar një person i dyshuar për vjedhje në marketin e një pompe të derivateve në fshatin Vrellë të Lipjanit…

Guardia di Finanza publikon pamje nga sekuestrimi i drogës në Lipjan

Të hënën  me bashkëpunim të autoriteteve kosovare, italiane e shqiptare në Lipjan u sekuestruan 400 kilogramë droge të llojit kokainë.…

​Arrestohen katër persona në Mitrovicë, sekuestrohen para valuta të ndryshme

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mitrovicë  pasi që gjatë kontrollit të automjeteve i’u janë gjetur mallra të…

Arrestohet dy persona për grabitje në Pejë, policia gjen armë në shtëpitë e tyre

Janë arrestuar dy persona për grabitje në Pejë. Të arrestuarit janë A.H i lindur më 1996 dhe D.T i lindur…

Arrestohen 6 persona dhe sekuestrohen 375 mijë euro

Policia e Kosovës ka sekuestruar 375 mijë euro që dyshohet të jenë të falsifikuara dhe arreston gjashtë persona të dyshuar…

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Prishtinë

Në Prishtinë është sekuestruar një armë dhe municion. Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor jugu, sot…

Sekuestrohen dy armë në Barilevë

Në Prishtinë janë sekuestruar dy armë në fshatin Barilevë të Prishtinës. Kështu kanë bërë të ditur Drejtoria Rajonale e Policisë…

Para false në Kosovë, sekuestrohet kartmonedha 500 euro në Prizren

Vetëm gjatë së martës në Kosovë janë raportuar pesë raste për para të falsifikuara. Në Prishtinë, Gjilan, Lipjan e Prizren…