Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kryesia e Kuvendit mblidhet në ora 14:30, seanca për presidentin mbahet sot

KosovaPress ka mësuar se kryesia e Kuvendit do të mblidhet në ora 14:30. Shefat e grupeve parlamentare kanë pranuar mesazh…

​Pacolli rreth seancës për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet: LDK ishte unike për zgjidhje konstruktive

Të premten dështoi të votohet nisma e Qeverisë së Kosovës që ta ndryshoj Ligjin për Zgjedhjet. Votimi i ndryshimit të…

Gashi: Nuk marrim pjesë në seancë pa u tërheq Ligji për Zgjedhjet

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka deklaruar  se sonte u synua që të tentohet…

Mblidhen nënshkrimet për seancën për presidentin

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila ka mbledhur nënshkrimet për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për…

Betohen deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës kanë dhënë betimin deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës. Betimin e…

Deputetët mbërrijnë për seancën plenare

Kanë nisur të vijnë deputetët e legjislaturës së 8-të të Kuvendit të Kosovës, ku pritet të mbahet seanca e radhës,…

Rasti-viza, dështon seanca ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve

Ka dështuar për herë të dytë të mbahet rigjykimi ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve. Të njëjtit akuzohen për krim…

Abdixhiku: LDK do të rri në seancë për zgjedhjen e presidentit

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës kur…
error: