Haxhiu: Shteti duhet të veprojë që kriminelët të ndëshkohen

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu ka deklaruar që shteti i Kosovës duhet të veprojw që kryesit…

Seanca për sulmin në Kuvend, kërkohet largimi i gjyqtarit Kalludra

Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Egzon Haliti dhe Atdhe Arifi, sot u paraqitën para Gjykatës Themelore në Prishtinë për t’u përballur…

Shtyhet seanca për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës

Seanca për rigjykimin lidhur me sulmin e dyshuar në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ku ishin të akuzuar Frashër Krasniqi,…

Koktej molotovi në zyrat e VV-së, nis seanca kundër tre të akuzuarve

Ka nisur seanca për shqyrtimin fillestare për dy aktivistëve të PSD-së, Gëzon Kastrati dhe Korab Korça, dhe aktivistit të Vetëvendosjes,…

Të akuzuarit për vrasjen e Ivanoviqit deklarohen të pafajshëm

Gjashtë të akuzuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviq, sot gjatë seancës për shqyrtimin fillestar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, janë…

Rasti Ivanoviq, gjashtë të akuzuarit deklarohen të pafajshëm

Gjashtë të akuzuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviq, sot gjatë seancës për shqyrtimin fillestar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, janë…

Lista prej 19.500 aplikacioneve për veteranë administrohet vetëm si provë

Trupi gjykues i kryesuar nga gjykatësja Nushe Kukaj-Mekaj në rastin “Veteranët” ka vendosur që lista prej 19 mijë e 500…

Albin Kurti kërkon caktimin e seancës për votimin e qeverisë

Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar Kryesisë së Kuvendit kërkesën për caktimin e seancës…

Këto janë procedurat e mbarëvajtjes së seancës konstituive

Pasditen e së enjtes do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Për këtë ditë…