Deputetja e PDK-së kërkon nga LDK të mbështesë projektligjin anti-Covid

Deputetja e PDK-së, Besa Ismaili iu ka kërkuar kolegëve të saj deputetë nga LDK-ja që të mbështesin projektligjin për luftimin…

Nis vazhdimi i seancës për pandeminë Covid 19

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish këtë të martë për të vazhduar seancën e djeshme për pandeminë Covid…

PDK tërheq draft-rezolutën për dialog

Partia Demokratike e Kosovës ka tërhequr nga votimi draft-rezolutën për dialog, të cilën e kishin prezantuar në seancën e kaluar…

​Mblidhet Kuvendi, vazhdojnë dy seanca dhe mbahet një tjetër e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të kenë një ditë të ngjeshur sa i përket punës së legjislativit. Për shkak…

Menaxhimi i seancës bëhet “mollë” sherri në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot janë mbledhur për të diskutuar dhe votuar një numër të madh projektligjesh. Por menaxhimi…

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, këto janë pikat që do të shqyrtohen

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë sot seancë plenare nga ora 10:00. Në pikat e rendit të ditës…

Kuvendi me Komision hetimor për menaxhimin e COVID-19 nga ish-Qeveria Kurti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare, ku në rend dite do të jenë…

Kryesia e Kuvendit sot vendos datën e seancës për votimin e Qeverisë Hoti

Pas dorëzimit të kërkesës së LDK-së për mbajtjen e seancës në të cilën do të votohet për Qeverinë Hoti, Kryesia…

Veseli: Të premten mbahet seancë e jashtëzakonshme për miratimin e pakos fiskale prej 320 milionë eurove

Ditën e premte pritet të mbahet një seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, pas kërkesës së Partisë Demokratike të…

Bie Qeveria Kurti, përmbledhje e seancës së 25 marsit

Kuvendi i Republikës së Kosovës, i mbledhur dje në seancë plenare me kërkesë të 44 deputetëve, me 82 vota për,…