Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shtyhet për një afat të pacaktuar seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Në mungesë të të akuzuarve dhe në mungesë të provave ka dështuar seanca fillestare ndaj 11 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare…

​Dështon sërish seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Në mungesë të të akuzuarve dhe në mungesë të provave ka dështuar seanca ndaj 11 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të…

Mbahet seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Mbahet seanca e katër ndaj Xhevdet Qeriqit dhe 10 veteranëve  të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për organizimin e një…

​Sot mbahet seanca e KS të OKB-së për Kosovën

Sot në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, mbahet mbledhja e radhës për Kosovën, ku do të diskutohet për…

Vazhdon sot seanca për presidentin

Edhe sot do të mblidhet Kuvendi i Kosovës për të vazhduar seancën për zgjedhjen e presidentit. Kjo pasi që në…

Dështon edhe përsëritja e raundit të parë për seancën e presidentit, deputetët shkojnë në pauzë

Në mungesë të kuorumit ka dështuar edhe përsëritja e raundit të parë Besian Muatafa tha se në emër të komisionit…

Hoxhaj e Hamza lëshojnë seancën për presidentin

Ushtruesi i detyrës së kryetari të PDK-së, njëherit edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës nga kjo parti, Enver Hoxhaj bashkë…

Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e paraparë të mbahet në ora 14:30 është shtyrë për në ora 15:00. Mbledhja e…

Gashi nuk tregon nëse LDK merr pjesë në seancën për presidentin

Sot pritet të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit. Tashmë deputetëve iu ka shkuar edhe mesazhi për të marrë pjesë…
error: