Veseli: Të premten mbahet seancë e jashtëzakonshme për miratimin e pakos fiskale prej 320 milionë eurove

Ditën e premte pritet të mbahet një seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, pas kërkesës së Partisë Demokratike të…

Bie Qeveria Kurti, përmbledhje e seancës së 25 marsit

Kuvendi i Republikës së Kosovës, i mbledhur dje në seancë plenare me kërkesë të 44 deputetëve, me 82 vota për,…

Ja rekomandimet e IKSHPK-së për mbajtjen e seancës për mocionin

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ia ka kthyer përgjigjen Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit “IKSHPK…

Ismaili tregon nëse do të mbahet seanca për rrëzimin e Kurtit

Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka folur rreth mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj…

​Osmani u kërkon deputetëve mos të shfrytëzojnë foltoren e Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në fillim të seancës sw jashtëzakonshme, u ka sugjeruar deputetëve që të flasin…

Haxhiu: Shteti duhet të veprojë që kriminelët të ndëshkohen

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu ka deklaruar që shteti i Kosovës duhet të veprojw që kryesit…

Seanca për sulmin në Kuvend, kërkohet largimi i gjyqtarit Kalludra

Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Egzon Haliti dhe Atdhe Arifi, sot u paraqitën para Gjykatës Themelore në Prishtinë për t’u përballur…

Shtyhet seanca për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës

Seanca për rigjykimin lidhur me sulmin e dyshuar në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ku ishin të akuzuar Frashër Krasniqi,…

Koktej molotovi në zyrat e VV-së, nis seanca kundër tre të akuzuarve

Ka nisur seanca për shqyrtimin fillestare për dy aktivistëve të PSD-së, Gëzon Kastrati dhe Korab Korça, dhe aktivistit të Vetëvendosjes,…
error: