Kurti: Reforma në arsim do të fillojë nga çerdhet deri te edukimi i lartë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se reforma në arsim do të fillojë nga çerdhet deri te edukimi i…

​AAK kërkon nga Kurti që t’i rrisë pagat e mësimdhënësve

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kërkon që kryeministri Albin Kurti të rrisë pagat e mësimdhënësve dhe sipas tyre seanca e…

Kuvendi me dy seanca këtë javë, të shtunën seanca për nder të Epopesë së UÇK-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë dy seanca plenare gjatë kësaj jave. Të zgjedhurit e popullit do të…

Osmani: Procesi i dialogut me Serbinë do të përfundojë me njohje reciproke

Në seancë solemne për nder të 14-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, presidentja e vendit, Vjosa Osmani theksoi se…

LDK: Fjalimi i Kurtit në seancën solemne ishte përçarës e ofendues

Edhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar ndaj fjalimit të kryeministri Albin Kurti që bëri në seancën solemne të…

Tahiri: Kurti abuzoi me seancën solemne

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka arsyetuar lëshimin e sallës plenare gjatë seancës solemne për 14 vjetorin…

Kurti lavdëron qeverinë në seancën solemne, opozita lëshon sallën

Për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kuvendi mbajti seancën solemne. Por teksa kryeministri mbante fjalim në foltoren e…

Nura: Liria nuk do të ishte e mundur pa trimërinë e familjes Jashari

Komuna e Skenderajt e ka shënuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës përmes një seance solemne ku kryetari Fadil Nura ka…