​Kuvendi mblidhet sot

Kuvendi i Kosovës sot nga ora 13:00 do të mbajë vazhdimin e seancave plenare ku në rend dite janë shtatë…

Kuvendi s’e miraton Projektligjin për shëndetësinë të iniciuar nga LDK-ja

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar Projektligjin për shëndetësinë të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.   Vetëm 17 deputetë…

​Kuvendi miraton disa projektligje, pas pauzës pritet diskutim për rritjen e çmimeve

Më 79 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e kanë miratuar Projektligjin për komisionerin parlamentar të FSK-së. Ndërsa…

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në rend të ditës janë 12 pika: II. Përgatitjet për Seancën…

​Konjufca – deputetëve: S’ka pushime para 10 gushtit

Për të vazhduar seancën plenare në Kuvendin e Kosovës janë kthyer nga pauza e drekës vetëm 61 deputetë, numër ky…

​Nuk miratohet mocioni për shkarkim të bordit të ZRrE-së

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar mocionin për shkarkimin e bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë të iniciuar…

​S’ka kuorum për miratimin e Projektligjin për deklarim të pasurisë

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum për ta miratuar në lexim të dytë  Projektligjin për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin…