Fillon seanca gjyqësore në Hagë, pyetjet për dëshmitarin e parë përfundojnë sot

Po vazhdon edhe sot gjykimi i ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa në Dhomat e Specializuara të…

Prokuroria Speciale kërkon që gjykimi ndaj Mustafës të nisë në korrik, mbrojtja e kundërshton

Zyra e Prokurorisë Speciale në Hagë ka kërkuar që më 12 korrik të këtij viti të nisë gjykimi në rastin…

Seanca gjyqësore për vizat, Ukë Rugova, Astrit Haraqija dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka nisur seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për krim të organizuar me viza…

Dështon seanca ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve për rastin e vizave, e radhës më 30 mars

Për më shumë se një vit nuk ishte mbajtur asnjë seancë për rastin ndaj Ukë Rugovës dhe katër të tjerëve…

Çeku dhe të tjerët sërish para gjykatës, dëshmojnë për rastin “Veteranët”

Ka filluar rishtazi seanca gjyqësore për rastin “Veteranët”. Kjo seancë ka filluar me rreth një orë vonesë pasi që  gjykata…

Mbahet sot seanca gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit

Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e…