Konjufca kritikon PDK-në pse nuk i votoi marrëveshjet ndërkombëtare

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, kritikoi grupin parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës për, siç tha ai, mungesë…

Sërgjan Sentiq zgjidhet zëvendës i Avokatit të Popullit

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka zgjedhur  Sërgjan Sentiq si  zëvendës të Avokatit të Popullit nga radhët e…

Kusari-Lila: Nuk ka kthim prapa as në veri dhe as në jug, Kosova po ecë përpara me miqtë

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila në seancën e sotme të veçantë ku po diskutohet për situatën…

Kuvendi themelon Komisionin Ad-Hoc për përzgjedhjen e dy anëtarëve të Bordit të RTK-së

Në seancën e Kuvendit të Kosovës sot është formuar Komisioni Ad-Hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtar të…

Haxhiu: Kosovës nuk i duhet një kryeprokuror i paaftë dhe që s’ka integritet moral

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tha se Kosovës nuk i duhet një kryeprokuror i paaftë dhe që s’ka integritet moral,…

Përplasje në Kuvend, ministrja Haxhiu përmend pasurinë e Haradinajt

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është përplasur me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e…

Kurti: Në Prokurorinë e Shtetit ka disponim negativ ndaj qeverisjes sonë

Kryeministri Albin Kurti tha se në Prokurorinë e Shtetit ekziston një disponim negativ ndaj qeverisjes së tij. Në seancën e…