Komunat kërkojnë heqjen e orës policore e mbajtjen e maskës kur personi është i vetëm

Largimin e orës policore, largimin e masës për bartje të maskës kur personi është i vetëm dhe lejimin e grumbullimit…

Nesër në shkollë edhe mësimdhënësit me sëmundje kronike dhe shtatzënat ?

Nesër do të fillojë procesi mësimor në formë fizike në nivelin parauniversitar në Kosovë. Për SBAShK-un shqetësim është mungesa e…

​Vitia takohet sot me kryetarët e komunave

Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Në këtë takim…

Ibrahimi: Nga nesër asnjë zyrtar komunal i pa vaksinuar dhe pa test s’mund të hyjë në institucionet komunale

Kryetarët e komunave i përkrahin masat e reja antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës dhe duke filluar nga nesër…

​Vitia pritet të takohet sot me kryetarët e komunave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia pritet që gjatë ditës së sotme të takohet me kryetarët e komunave të Kosovës. Temë…

Ministri Vitia mban takim me kryetarët e komunave, do të diskutohet për masat antiCOVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të mbajë sot një takim me kryetarët e Komunave të Kosovës. Në këtë takim…

​Kosova s’ka kapacitet të ofrojë autoambulanca vetëm për të infektuarit me COVID-19

Të infektuarit me COVID-19 dhe ata më sëmundje të tjera po transportohen me të njëjtat autoambulanca. Kjo po konsiderohet rrezik…

Vendimi qeveritar për të liruar shtatzënat, problem zëvendësimi i shpejtë i mësimdhënësve

Në kuadër të masave të reja anti-COVID, në Kosovë është marrë vendim edhe për lirimin nga puna të grave shtatzëna.…

Nesër rifillon procesi mësimor, komunat të gatshme për të gjitha variantet

Pas një jave pushim pranveror, nesër fillon periudha e tretë e vitit shkollor. Por për shkak të pandemisë Covid-19 klasat…

Sazan Ibrahimi: Nuk ka masa të reja, vetëm implementim më rigoroz

Komunat e Kosovës janë të gatshme për nisjen e procesit të vaksinimit dhe janë duke pritur shpërndarjen e vaksinave nga…