Saul do të ritkhehet te Atletico Madridi

Mesfushori spanjoll Saul Niguez pavarësisht se ka arritur të gjej formën e tij te Chelsea pas një starti jo të…

Chelsea pritet ta largoj Saul nga skuadra

Kampioni evropian Chelsea pritet që ta rikthejë mesfushorin spanjoll Saul Niguez te skuadra e tij Atletico Madrid në këtë afat…

Tuchel lavdëron paraqitjen e Saul

Trajneri gjerman Thomas Tuchel ishte i lumtur me paraqitjen e mesfushorit spanjoll Saul në ndeshjen e Chelseat në Carabao Cup…

Tuchel kritikon blerjen e re të klubit: Bëri gabime të mëdha

Chelsea ka arkëtuar tri pikë të reja në Premier Ligës pas fitores të së shtunës kundër Aston Villas më rezultat…

​Pas Lukakut, Chelsea po punon për t’i mbyllur edhe këto dy goditje të fuqishme

Transferimi i Romelu Lukakut nga Interi për 115 milionë euro pritet të mos jetë goditja e vetme e Chelseat në…

Romano e konfirmon që Saul do të largohet nga Atletico Madridi

Për mesfushorin spanjoll kanë shprehur interesim gjigantët anglez si Liverpooli, Chelsea dhe Manchester United. Gazetari i njohur Fabrizio Romano e…

Shkëmbimi Saul – Griezmann, flet presidenti i Atletico Madridit

Barcelona dhe Atletico Madridi janë në negociata për ta konkretizuar shkëmbimin e dyshes Saul Niguez – Antoine Griezmann. Në lidhje…

​Transferimi i De Paul hap rrugën për largimin e Saul

Kampioni i La Ligas ka transferuar Rodrigo De Paul nga skuadra italiane Udinese. Transferimi më i ri i Atletico Madridit…

​Liverpool kërkon mesfushorin spanjoll si zëvendësim për Wijnaldum

Liverpool është i gatshëm për të bërë një ofertë prej 40 milionë eurosh drejt Atletico Madridit për të përfituar shërbimet…