Juventusi hap bisedimet me yllin e Sassuolos

Sipas “Gazzetta dello Sport”, gjigandi italian Juventus ka hapur bisedimet për të nënshkruar me sulmuesin e Sassuolos Gianluca Scamacca këtë…

​Manaj ndihmon Spezian të fitojë një pikë ndaj Sassuolos

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Rey Manaj ka gjetur golin e parë në Serie A. Futbollisti kuqezi që luan në radhët…

Napoli luan ndaj Sassuolos së papërshtatshme, formacionet zyrtare

Lideri i tabelës së Serie-A Napoli do ta ketë një ballafaqim mjaftë të vështirë në javën e 15-të të Serie-A…

Sassuolo e shokon Milanin në “San Siro”

Duket se fitorja e mundimshme në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit i ka lodhur shumë fizikisht dhe psiqikisht futbollistët…

Milan-Sassuolo, mbyllet me tre gola pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Milanit dhe Sassuolos e cila është duke u zhvilluar në stadiumin “San…

Një gol i shënuar në pjesën e parë të ndeshjes Juventus-Sassuolo

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Juventusit dhe Sassuolos, e vlefshme për xhiron e 10-të të Serie-A. “Zonja…

Juventus-Sassuolo, formacionet e mundshme

Me fillim nga ora 18:30 gjigandi italian Juventus do të zhvillojë ndeshje kundër skuadrës së Sassuolos, e vlefshme kjo për…

Interi fiton me përmbysje ndaj Sassuolos, shkëlqen Edin Dzeko

Interi i ka arkëtuar tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e shtatë të Serie-A duke triumfuar me rezultat 2-1…

​Sassuolo-Inter, Inzaghi vjen me ndryshime në sulm

Barazimi me Atalantën la një shije të hidhur te skuadra e Interit që tashmë ka mbetur katër pikë prapa liderit…

​Shkëlqeu me Italinë në EURO 2020, Locatelli ndryshon skuadër

Manuel Locatelli ka arritur në Torino ku së shpejti pritet t’iu nënshtrohet testeve mjekësore me Juventusin në klinikën J Medical.…
error: