​Sarri e pëson keq gjatë ndeshjes Lazio-Udinese

Trajneri i Lazios, Maurizio Sarri ka mundur të lëndohet rëndë kur u godit aksidentalisht nga lojtari i Udineses, Ignacio Pussetto,…

​Telashe brenda skuadrës së madhe italiane, trajneri përplaset me lojtarët

Brenda skuadrës së madhe italiane, Lazio, është duke mbretëruar një situatë shumë delikate dhe e tensionuar për shkak  të formës…

Momenti kur Sarri konfrontohet me tifozët e Lazios për shkak të Vedat Muriqit – video

Një episod i rrallë dhe jo i mirë ka ndodhur në stërvitjen e Lazios ta mbajtur sot nën urdhrat e…

​E ardhmja e Muriqit te Lazio në dyshim, ja çfarë ka kërkuar trajneri Maurizio Sarri

Verën e kaluar, Lazio shpenzoi një shumë të konsiderueshme parash për shërbimet e Vedat Muriqit por paraqitjet e tij nuk…

​Tottenhami në kontakte me trajnerin italian

Sipas raporteve nga mediat italiane, Tottenham Hotspur ka synuar Maurizio Sarrin për të paktën një muaj dhe ai mund të…

Sarri merr ofertë nga klubi evropian, e refuzon menjëherë

Pasi Olympique Marseille pezulloi Andre Villas-Boas, “Sky Sport Italia” pretendon se klubi është në kontakte me Maurizio Sarrin si zëvendësim…

Gjiganti italian pran shkarkimit të trajnerit, Allegri dhe Sarri janë alternativat

Roma thuhet se po shikon alternativa për Paulo Fonsecan, me Max Allegrin dhe Maurizio Sarrin të përmendur si shënjestra të…

Maurizio Sarri bëhet problem serioz për Juventusin

Ish-trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron ta përfundojë kontratën e tij me “Zonjën e Vjetër” në afatet e rregullta kohore…

Dy skuadra të mëdha italiane e duan Maurizio Sarrin

Trajnerin italian shumë shpejt mund ta shikojmë në stolin e një skuadre, pasi në adresë të tij kanë ardhur disa…

Sarri drejt largimit nga Juventus

Fiorentina po monitoron situatën e trajnerit Maurizio Sarri te skuadra e Juventusit. Corriere Fiorentino shkruan se tekniku toskan po ndiqet…
error: