Rau bën thirrje për futjen e paketës së shtatë të sanksioneve kundër Rusisë

Bashkimi Evropian duhet të punojë së bashku për të vendosur një paketë të shtatë sanksionesh ndaj Rusisë, e cila duhet…

Shtetet e Bashkuara kanë miratuar një grup të ri sanksionesh kundër Rusisë

Shtetet e Bashkuara kanë miratuar një grup të ri sanksionesh kundër Rusisë, i cili përfshin 17 persona, njoftoi sot Ministria…

BE po diskuton sanksionet e reja ndaj Rusisë

Liderët e BE-së sonte në një takim në Bruksel do të diskutojnë situatën në Ukrainë, por edhe paketën e gjashtë…

Escobar-Serbisë: Bashkohuni sanksioneve kundër Rusisë

SHBA ende shpreson se Serbia do t’i bashkohet shteteve të tjera të rajonit dhe të vendosë sanksione ndaj Rusisë, pas…

​Qeveria e Kosovës i vendos sanksione të reja Rusisë dhe Bjellorusisë

Qeveria e Kosovës ka vazhduar me miratimin e sanskioneve ndaj Federatës Ruse dhe Bjellorusisë. Ato përfshijnë ndër të tjera ngrirje…

Siemens nuk vepron më në Rusi

Grupi teknologjik dhe industrial gjerman, Siemens AG, ka thënë se do të ndalë plotësisht operacionet në Rusi dhe do të…

Biden do të diskutojë me liderët e G7 për sanksione shtesë ndaj Rusisë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden njoftoi sot se do të bisedonte me liderët e tjerë të G7-ës për sanksione shtesë…

Borrell njofton sanksione të reja ndaj Rusisë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Josep Borrell ka njoftuar se paketa e re e sanksioneve ndaj Rusisë do të përfshijë…

Zelanda e Re vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Zelanda e Re ka njoftuar sot sanksione të mëtejshme kundër Rusisë që synojnë politikanët dhe kompanitë e mbrojtjes të vendit.…

Polonia bën thirrje për sanksione ndaj energjisë ruse

Ministrja e Klimës e Polonisë Anna Moskwa ka bërë sot thirrje për sanksione të menjëhershme ndaj naftës dhe gazit rus.…