​Osmani: Deklarata mbështetëse për vizat por duhet veprime konkrete

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se në samitin e Bashkimit Evropian ka dëgjuar shumë deklarata mbështesë për liberalizimin…

Osmani mbërrin në Samitin e BE-së: S’dua të krijoj pritshmëri për liberalizim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbërritur për Samitin e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor. Osmani ishte liderja e…

​Edi Rama konfirmon pjesëmarrjen në Samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të BE-së. Në një postim…