Samiti BE-Ballkani Perëndimor, dy kryeministra kërcejnë

Kryeministi i Holandës, Mark Rutte dhe ai i Luksemburgut, Xavier Bettel janë parë teksa shijojnë performancën e kërcimit të disa…

​Borrell: Versioni i fundit i planit franko-gjerman i është dorëzuar Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Joseph Borrell ka bërë të ditur se versioni i fundit i propozimit franko-gjerman i…

Vuçiq: Serbia është shumë pranë Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë sot se vendi që e udhëheq është shumë pranë Rusisë. Derisa sërish ka…

Nis ardhja e liderëve në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Ka filluar ardhja e liderëve për Samitin BE-Ballkani Perëndimor, i cili po mbahet për herë të parë në Tiranë. I…

Tirana gati për Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Në Tiranë çdo gjë është gati për të filluar Samiti BE-Ballkani Perëndimor, raporton KosovaPress. Ky samit, është i pari që po…