Rama e Mehmeti marrin pjesë në certifikimin e personelit të FSK-së dhe Policisë për snajper

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK),  Gjenerallejtënant  Rrahman Rama dhe Drejtori i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti morën…

Shala dhe Mehmeti diskutojnë për bashkërendim të aktiviteteve për parandalimin e dhunës në familje

Në 10 vjetorin e miratimit të Konventës së Stambollit kundër dhunës në familje dhe dhunës ndaj grave, zëvendësministrja e Drejtësisë…

Guvernatori Mehmeti takoi drejtorin Policisë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti i shoqëruar nga zëvendësguvernatori për Mbikëqyrje Financiare, Sokol Havolli ka pritur…

Lumezi dhe Mehmeti diskutojnë për avancimin e bashkëpunimit ndërinstitucional

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim pune Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, me…

Hoti kërkon masa urgjente ndaj zyrtarëve policorë që e keqpërdorin detyrën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur sot në takim Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Samedin…

Samedin Mehmeti emërohet drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës

Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka miratuar vendimin për emërimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës Samedin…

Kush është Samedin Mehmeti, pasuesi i Qalajt në krye të Policisë së Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi pasditen e sotme drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn pë përformancë të dobët.…