​Dhunimi i 11-vjeçares, sot protestohet për të kërkuar drejtësi

Sot duke nisur nga ora 12:00, në Prishtinë do të protestohet kundër rasteve të dhunimit të grave dhe vajzave në…

Dorëhiqet Samedin Mehmeti pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares

Samedin Mehmeti, drejtor i Policisë së Kosovës, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij. Ministri i Punëve të Brendshme…

​Ngjarjet në veri, Mehmeti: Jemi në procedurë të hetimeve, janë hapur raste penale

Pas zhvillimeve në veri të vendit me barrikadat e vendosura nga serbët, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin…

Policia e Kosovës fillon punën me pajisjet të cilat identifikojnë kundërvajtjet në trafik

Policia e Kosovës ka prezantuar “Patrullën inteligjente”, pajisje këto të cilat do të identifikojnë shpejtësinë, mjetet e paregjistruara, personat të…

Mehmeti pas ngjarjeve në veri: Janë hapur raste penale, jemi në hetime

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se janë në procedurë të hetimeve sa i përket…

Nderohen 21 policët e rënë në krye të detyrës

Policia e Kosovës ka mbajtur një sërë aktivitetesh të martën për të shënuar ditën memoriale për zyrtarët policorë të rënë…

Samedin Mehmeti takohet më shefin e policisë së Gabonit

Në kuadër të panairit “Eurosatory 2022”, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti është takuar me shefin e…

Samedin Mehmeti takohet në Zagreb me homologun e tij kroat

Në konferencën rajonale të shefave të policive në Zagreb të Kroacisë, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti…

Takohen dy drejtorët e policive nga Kosova e Franca

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti ka realizuar sot një takim me drejtorin e përgjithshëm të Policisë…

Mehmeti takohet me De Bolle, drejtoreshë ekzekutive e EUROPOL-it

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti është takuar me Catherine De Bolle, drejtoreshë ekzekutive e EUROPOL-it. Në…