Qytetarët të kënaqur me procesin e vaksinimit në “1 Tetori”

Procesi i vaksinimit po vazhdon edhe sot në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” në kryeqytet. Edhe pse ditë…

​Certifikohen 48 subjektet e para politike, KQZ kërkon alternativë për “1 Tetorin”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve filloi procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale…

Komisioni për Shëndetësi viziton qendrën e vaksinimit “1 Tetori”, pozita e lavdëron procesin, opozita e konsideron të paorganizuar

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi sot kanë parë nga afër procesin e vaksinimit masiv që po zhvillohet në Komunën…

​Sot s’do të ketë vaksinim në sallën “1 Tetori”

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë gjatë kësaj të diele nuk do të mund të vaksinohen.…

Vazhdon vaksinimi në “1 Tetori” pa tollovi të krijuar

Procesi i vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vijon edhe gjatë së shtunës, të paktën mëngjesin e sotëm pa tollovi…

Deri më tani janë vaksinuar 1898 të moshuar

Edhe sot po vijon vaksinimi në Qendrën e Vaksinimit në sallën “1 Tetori”. Në këtë qendër deri në mesditë u…

Bardhi: Mbi 300 persona të moshuar kanë marrë vaksinën në qendrën “1 Tetori”

Edhe të premten ka vazhduar procesi i vaksinimit të të moshuarve mbi moshën 85 vjeçare. Në ditën e dytë të…

Vazhdon vaksinimi i profesionistëve shëndetësorë, për të moshuarit procedurë tjetër

Nga dita e sotme në Kosovë ka nisur imunizimi i profesionistëve shëndetësorë me vaksinën anti-COVID, AstraZenenca. Përveç stafit mjekësor me…

Të moshuarit interesohen për të marrë vaksinën antiCOVID-19 te salla “1 Tetori”

Në sallën “1 Tetori” është duke vazhduar vaksinimi antiCOVID-19 i profesionistëve shëndetësor të kujdesit primar. Drita Peqani-Gashi doktoreshe familjare në…
error: