Ishte kundër rizgjedhjes së Ademit në krye të FFK-së, largohet nga puna Eroll Salihu

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi,…

Zhvillohet “Loja e Yjeve”, flasin protagonistët

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është zhvilluar ndeshja me karakter miqësor e njohur si “Loja e Yjeve” e organizuar…

Batatina: Eroll Salihut i ka humbur rruga në oborr, së shpejti do ti dërgojë dokumentet e tij në Obiliq për një vend pune

Aktivitetet sportive në Kosovë tash e një muaj janë pezulluar pas shfaqjes së pandemisë së koronavirusit. Mirëpo polemikat e shumta…

Salihu: Ende nuk kemi pranuar ndonjë njoftim nga Federata e Futbollit të Maqedonisë

Pak çaste më parë u  zyrtarizua vendimi se ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet në Shkup,…