Berisha i vendosur: Protestat në samite dhe takime ndërkombëtare janë normale

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh i vendosur në një takim me gazetarët  për zhvillimin e protestës më…

​Berisha largohet nga seanca e Kuvendit, thotë se e bëri për të përfaqësuar kombin shqiptar

Ish-kryeministri, Sali Berisha la sallën e Kuvendit, ku po zhvillohej mbledhja e përbashkët mes kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë, në…

Berisha: Porti i Durrësit mega-aferë korruptive

Kryetari i Partisë Demokratike zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët u ka bërë…

Berisha: Protesta e radhës të mbahet gjatë samitit të BE-së në Tiranë

Sali Berisha, kryetari i Partisë Demokratike, ka sugjeruar në mbledhjen e kryesisë së partisë që protesta e radhës e opozitës…

Berisha: Protesta drodhi regjimin e Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh në një konferencë për mediat se protesta e 12 nëntorit drodhi narko-shtetin.…

Rama: Opozita e rublave e gatoi në Tiranë thikën pas shpine ndaj Kosovës dhe Shqipërisë në Strasburg

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përcolli sot përmes rrjeteve sociale të tjera fakte, që sipas tij vërtetojnë se si “opozita…

Berisha: Buxheti 2023, vjedhja më e madhe në histori

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi sot në fjalën e tij në një takim me banorë të degës 4…

Berisha: Putin e Vuçiq janë të gatshëm të ndërmarrin një aventurë të re

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka thënë se Kosova po kalon nëpër një moment jo të lehtë duke shtuar…

Berisha: Moment jo i lehtë për Kosovën, Putin-Vuçiç të gatshëm për aventurë të re

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka shprehur solidaritetin me Kosovën për situatën që po ndodh gjatë ditëve të fundit,…

Rama: Berishën e Metën i bashkoi rubla, njëri bërtet për dosjet, tjetri për Kosovën, që i ka bërë dëmin më të madh

Situata politike në vend, ka qenë sërish në qendër të takimeve që kryeministri Edi Rama, po zhvillon në qarkun e…