Berisha në protestë: Qëllimi i revolucionit është përmbysja e monizmit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha atakoi në fjalën e mbajtur gjatë protestës së opozitës qeverinë Rama. Berisha tha se…

Berisha e Meta me deklarata të rënda kundër Kryeministrit Rama

Me moton “Shqipërisë i dalim zot”, opozita në Shqipëri ka mbajtur protestë para Qeverisë duke bërë thirrje për largimin e…

Berisha në protestë: Rama, i pabesë ndaj aleatit të madh të kombit shqiptar SHBA

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputeti i PD-së, Sali Berisha, gjatë protestës që u zhvillu në Tiranë, ka thënë se pas…

​Opozita në Shqipëri proteston të shtunën, Berisha e Meta: Edi Rama është i pashpresë

Mesditën e të shtunës Partia Demokratike e Shqipërisë organizon protestën e pestë që prej rikthimit të Sali Berishës në krye…

Berisha lajmëron protestën kombëtare të PD më 11 shkurt

Kreu i grupimit “Rithemelimi” në PD Sali Berisha ka njoftuar mbrëmjen e së martës mbajtjen e protestës kombëtare të PD…

10 ditë përjashtim nga Kuvendi për Berishën, Nokën, Këlliçin, Spahon dhe Palokën

Këshilli i Etikës mori vendimin të përjashtojë për 10 ditë deputetët Sali Berisha, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe…

Berisha: Vendi ka vetëm një zgjidhje, revolucionin

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha deklaroi sot se revolucioni i paralajmëruar nga opozita do të nisë shumë…

Balla: Bllokimi i foltores së Kuvendit nuk do të vazhdojë pafund

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla reagoi sot pas bllokimit të foltores së Kuvendit nga kreu i…

Berisha: Masakra e Reçakut i dëshmoi njerëzimit fytyrën mizore të Sllobodan Millosheviqit

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali Berisha, ka kujtuar viktimat e masakrës së Reçakut, duke thënë se ajo i dëshmoi…

Berisha: Ne e kemi logon, do mbrojmë vendimin e gjykatës, Rama po pengon regjistrimin e vendimit

Kreu i PD Sali Berisha ka deklaruar se partia e ka logon e saj për zgjedhjet e 14 majit e…