​Mijëra qytetarë vizitojnë Prekazin, nderojnë sakrificën e familjes Jashari

Mijëra qytetarë nga treva të ndryshme shqiptare sot vizituan Prekazin, me rastin e 25-vjetorit të rënies heroike të familjes Jashari.…

Osmani: Sakrifica e dëshmorëve dhe e veteranëve do të na shërbejë si udhërrëfyes për forcimin e shtetit

Në Ditën e Veteranit të UÇK-së, presidentja Vjosa Osmani ka thënë se, kujtojmë me respekt vajza e djem të UÇK-së,…

Sot Dita e Veteranit të UÇK-së

Dita e Veteranit shënohet më 30 dhjetor, për të përkujtuar sakrificën, angazhimin dhe kontributin e veteranëve për sjelljen e lirisë…

Kurti: 28 Nëntori festë e shumëfishtë e kombit shqiptar

Për nder të shënimit të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, sonte në Prishtinë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka organizuar…