Tenton të hyjë në Kosovë pa letërnjoftim dhe ofron ryshfet, arrestohet

Një shtetas i Shqipërisë, është arrestuar në pikë kalimin kufitar në Vërmicë, pasi që i njëjti dy herë kishte tentuar…

Arrestohet një laborant për marrje ryshfeti

Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, sot, ka arrestuar sot një laborant në IKSHPK për…

​Tenton t’i jap ryshfet policit, ndalohet shtetasi i Shqipërisë

Një shtetas i Republikës së Shqipërisë, është shoqëruar në stacionin policor, pas gjatë hyrjes nga Shqipëria në Kosovë, në pikë…

Komuna e Prishtinës reagon për arrestimin e inspektorit të ndërtimit për marrje ryshfeti

Gjatë së martës është arrestuar një inspektor i ndërtimit në komunë e Prishtinës për shkak që kishte kërkuar ryshfet nga…

Arrestohet inspektori i ndërtimit në Prishtinë, kapet duke marrë ryshfet

Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke…

Mori ryshfet, suspendohet nga puna inspektori tatimor

Administrata Tatimore e Kosovës ka marrë vendim mbi pezullimin parandalues nga marrëdhënia e punës në ATK për inspektorin tatimore D.F,…

Merr ryshfet në pikën kufitare, arrestohet

Një zyrtarë është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Kulla”, pasi që i njëjti dyshohet se ka marrë ryshfet 50 euro…

4 të arrestuar për ryshfet, dy prej tyre janë nga Prokuroria Themelore në Prishtinë

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prishtinë janë arrestuar katër persona për veprat penale marrje dhe dhënie të ryshfetit. Dy…
error: