Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Pezullohet greva, nga nesër nis transporti publik në Kosovë

Shoqata e Transportit rrugor të udhëtarëve sot pas marshit-protestues me autobusë, ka pezulluar përkohësisht grevën në shenjë solidarizimi me qytetarët…

Pezullohet greva, autobusët nisin qarkullimin

Shoqata e Transportit rrugor të udhëtarëve sot pas marshit-protestues me autobusë, ka pezulluar përkohësisht grevën në shenjë solidarizimi me qytetarët…

Edhe sot s’ka qarkullim të autobusëve

Të mërkurën filloi grevë-protesta e Shoqatës së Transportit Rrugor të Udhëtarëve, e të cilët vendosen që të ndalin qarkullimin e…

Transport publik nuk ka as nesër, paralajmërohet protestë për të premten

Bojkotimi i punës dhe greva e operatorëve të transportit publik do të vazhdon edhe nesër, ndërsa në ditën e premte…

Transporti publik në grevë, paralajmëron nisjen e mbi 1 mijë autobusëve drejt objektit të qeverisë

Ka nisur sot greva dy ditore e transportit publik në vend, ku si rezultat nuk do të ketë transport publik…

Hoti kërkon nga Shoqata e Transportuesve të Udhëtarëve, të kthejnë shërbimet për qytetarët

Kryeministri në detyrë,  Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Shoqata e Transportuesve të Udhëtarëve, që sa më parë të kthejnë shërbimet…

Transporti publik fillon grevën, paralajmërohen masa tjera nëse Qeveria s’plotëson kërkesat e tyre

Nga sot nuk do të ketë transport publik në trafikun urban-periferik dhe ndër urban në gjithë vendin për shkak të…
error: