Covid-19, Rusia gati 400 mijë raste

Me gati 9 mijë raste të reja në 24 orët e fundit dhe 400 mijë në total, Rusia mbetet nga…

Zyrtare: Kampionati rus rikthehet më 21 qershor

Në Rusi futbolli do të rinisë në datën 21 qershor dhe tifozët mund të shkojnë në stadium, edhe pse numri…

Zyrtari i BIK: Disa shtete myslimane po mashtrohen nga Rusia e Serbia – s’ka gjë prej tyre

Pas raportimit të KosovaPress për vrasjen e një mercenari serb në Libi, i cili po luftonte në kuadër të grupit…

Mbi 5 milionë të infektuar e mbi 340 mijë të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhdon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve,…

NATO: SHBA e gatshme të rishikojë vendimin e saj nëse Rusia nis zbatimin e Qiellit të Hapur

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të marrin në konsideratë vendimin…

Miniera e arit në Rusi goditet nga koronavirusi –  ndërhyn ushtria

Një punëtor në minierën më të madhe të arit në Rusi ka vdekur nga koronavirusi, tha ndërmarrja e operacionit të…

SHBA-ja do të dërgojë në Rusi 200 ventilatorë koronavirusi

Shtetet e Bashkuara thanë se do të nisin kësaj jave dërgesën e 200 ventilatorëve mjekësore si ndihmë drejt Rusisë, e…

7 futbollist të infektuar me COVID-19, Rusia mendon të rinis kampionatin

Rusia ka programuar për të rifilluar kampionatin në datën 21 qershor, por në ditët e fundit rastet me koronavirus në…

Eksperti serb i sigurisë: Rusët nuk e kanë problem të gënjejnë

Shërbimet sekrete ruse po e dërgojnë Serbinë në konflikte të reja dhe destabilizim. Madje, ato nuk e kanë problem të…

Politika ruse kërcënuesi kryesor për strategjinë kombëtare të sigurisë të Polonisë

Politika ruse listohet si kërcënuesi kryesor i sigurisë për Poloninë. Ky listim u bë me rastin e miratimit të Strategjisë…