Raketat ruse në Poloni, Musliu: A po luan Rusia me luftë kundër NATO-s?

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu ka reaguar pasi dy raketa ruse kanë goditur qytetin e Przewodów në Poloni, qytet ky…

Rusia e mohon sulmin ndaj Polonisë

Ministria ruse e mbrojtjes, siç raportojn mediat e jashtme kanë mohuar se raketat ruse kanë goditur territorin polak, gjersa, është…

Zelensky: Rusia kreu 85 sulme raketore në të gjithë Ukrainën

Rusia të martën kreu 85 sulme raketore në të gjithë Ukrainën, kryesisht duke synuar infrastrukturën energjetike të vendit, sipas presidentit…

Kievi sërish sulmohet me raketa

Kryeqyteti ukrainas, Kiev, është sulmuar me raketa nga Rusia, thotë kryebashkiaku i qytetit, Vitali Klitschko. Sipas tij, mes atyre që…

​SHBA sanksionon njerëzit dhe organizatat që ndihmuan furnizimin e Rusisë me armë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj një rrjeti subjektesh dhe individësh, për të cilët thotë se ishin…

​Jim Carrey në listën e zezë të Rusisë

Rusia ka vendosur sanksione ndaj aktorit dhe komedianit kanadezo-amerikan, Jim Carrey dhe shkrimtares kanadeze, Margaret Atwood për qëndrimin e tyre…

​OKB voton rezolutën: Rusia të dëmshpërblejë Ukrainën për dëmet e luftës

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi sot një rezolutë, nëpërmjet së cilës kërkohet që Rusia, duke pushtuar Ukrainën, të shpallet…

​Erdogan: Zgjatja e marrëveshjes së drithit do të ishte vendimi i duhur

Do të ishte vendimi i duhur për palët që të zgjasin marrëveshjen e eksportit të drithit në Detin e Zi,…

​Ukrainasit festojnë pas fitores në Kherson

Ushtarët ukrainas janë mirëpritur në Kherson nga banorë të ngazëllyer, pasi Rusia tha se ishte tërhequr plotësisht nga qyteti kyç…

Kurti në Paris për marrëveshjen me Serbinë: S’ka lëshime që ndajnë vendin në vija etnike

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova është gati t’ia shtrijë dorën Serbisë dhe të krijojë marrëdhënie të mira fqinjësore,…