Finlanda: Nëse rusët na sulmojnë, ne jemi gati

Finlanda është përgatitur për një sulm rus për dekada dhe do të ofronte rezistencë të fortë nëse kjo ndodh, tha…

​Rusët që janë kundër luftës përballen me gjoba, burg dhe mbyllje psikiatrike

Më 24 shkurt, gjithçka ndryshoi për Irina Bystrovan. Pronarja e një studioje arti në qytetin verior rus të Petrozavodskit, Irina…

Rusia bëhet furnizuesi më i madh i naftës në Kinë

Importet kineze të naftës së papërpunuar nga Rusia u hodhën në nivele rekord në maj, ndërsa Arabia Saudite humbi statusin…

​Dita Botërore e Refugjatëve

Dita Botërore e Refugjatëve është një ditë ndërkombëtare e caktuar nga Kombet e Bashkuara për të nderuar refugjatët anembanë globit.…

Eksperti serb i sigurisë: Të gjithë kriminelët e luftës në Serbi janë spiunë pro-rusë, mafia politike e dëshiron Putinin

Eksperti serb i sigurisë Darko Trifunoviq, i cili në opinionin kosovar u bë i njohur përmes dokumentarit “Virussia”, thotë se…

Ish-presidenti i Shqipërisë: Evropa ta detyrojë Serbinë që të njohë Kosovën

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, kërkon nga Bashkimi Evropian që t’i bëjë presion Serbisë që të njohë Kosovën. Moisiu, në…

​Çmenduria tjetër ruse – në Ukrainë janë vrarë 60 kosovarë

Pas një dështimi fatal të Ushtrisë së Federatës së Rusisë në Ukrainë, propaganda e Kremlinit po bën të pamundurën që…

Putin në takim me biznesmenët rusë ka zbuluar qëllimet e tij të vërteta në Ukrainë

Leximi i mendjes së presidentit Vladimir Putin nuk është një detyrë e lehtë, por ndonjëherë lideri rus e bën të…

BBC: Rusia duhet të përdorë artilerinë e vjetër pasi po i mbarojnë armët moderne

Rusia ka mungesë të armëve moderne dhe duhet të përdorë raketa të rënda kundër anijeve në sulmet tokësore kundër Ukrainës,…

Rusia ka humbur 32.050 ushtarë gjatë pushtimit, thotë Ukraina

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i…