Gazetari dhe nobelisti rus Dmitry Muratov: “Situata në Rusi është toksike”

Në një pritje të organizuar nga Ambasada Norvegjeze në Moskë, për nder të çmimit të fundit Nobel për Paqen, gazetari…

​Deputetja britanike: Rënia e Bosnjës është ambicia e Putinit – ne duhet të veprojmë menjëherë

Alicia Kearns, deputete e Parlamentit britanik, tha se vlerat e Perëndimit janë nën sulm dhe se Rusia, ndër të tjera,…

Budanov: Rusia po përgatit sulm ndaj Ukrainës në fillim të viti 2022

Kreu i shërbimit të inteligjencës ushtarake ukrainase, gjenerali Kyrylo Budanov, akuzoi Rusinë se ajo “po përqendron” më shumë se 92.000…

SHBA akuzon Rusinë se po rrezikon hapësirën me raketat ASAT

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se Rusia sot testoi edhe një herë një raketë antisatelitore (ASAT) në satelitin e saj,…

​Kroacia mposht Rusinë dhe kualifikohet në Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Kombëtarja e Kroacisë e ka fituar ndeshjen vendimtarë kundër Rusisë në grupin H duke u kualifikuar kështu si e para…

​Kroaci-Rusi, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Rusisë e cila është e vlefshme për grupin H të…

“Një gabim mund të çojë në luftë”, paralajmërimi i gjeneralit britanik për tensionet Perëndim-Rusi

Tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit kanë arritur një pikë që një gabim mund të çojë në luftë, ka thënë gjenerali…

Veprimet ruse në Afrikën Perëndimor shqetësojnë Francën

Ministri i Jashtëm dhe ai i Forcave të Armatosura të Francës do të shprehin shqetësimet e Qeverisë franceze për aktivitetet…

​Rutte në Shqipëri, i shqetësuar për situatën në Bosnje dhe ndikimin ruso-kinezo-turk në Ballkan

Kryeministri holandez Mark Rutte qëndroi sot në Shqipëri ku pati një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i…

Arsyeja e vërtetë pse ekspertët duhej të mbyllnin vrimën më të thellë në planet

Ekziston një gadishull i largët në Rusinë veriperëndimore që ka qenë gjithmonë burimi i misterit të madh. Për dekada, shkencëtarët…
error: