Rumania raporton 35.000 raste të reja, dy herë më shumë se dje

Rumania raportoi sot një numër të ri rekord të infeksioneve të reja me koronavirus, rreth 35.000, pothuajse dy herë më…

Kryeministri i Rumanisë akuzohet për plagjiaturë të një të tretës së doktoraturës së tij

Kryeministri i Rumanisë Nicolae Ciuca, i cili ka më pak se dy muaj në detyrë, është akuzuar për plagjiaturë të…

Observer: Serbia e Rumania ua hapin derën në Evropë bandave të kontrabandistëve nga Vietnami

Sipas hulumtimit të Observer, në të cilin ka marrë pjesë edhe N1, është “hapur një rrugë e re për trafikun…

BE dërgon në Rumani mjekë për përballimin e rasteve rekord COVID-19

​Komisioni Evropian ka dërguar një ekip mjekësh dhe pajisje mjekësore në Rumani, ndërsa vendi po përballet me një rritje të…

Momenti kur lojtari rumun turpëron Rudiger

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Gjermanisë dhe asaj të Rumanisë, ku rezultati është i barabartë 1:1.…

​Basketboll/ Kosova U20 mposhtet nga Rumania, ky është rivali i radhës

Kosova U20 ka pësuar humbje nga Rumania U20 me shifrat 80:64 (24:24, 14:19, 22:6, 20:15), në kuadër të Women’s European…

Rumania s’ndryshon qëndrim rreth njohjes së Kosovës

Ambasadorja e Rumanisë në Beograd, Silvia Davidou, deklaroi sot se vendi i saj nuk do të ndryshojë qëndrim rreth njohjes…

Kurti për vrasjen e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt: I kemi shkruar Rumanisë, po presim përgjigje

Në seancën e sotme parlamentare, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur deputetit të PDK-së, Fadil Nura për dy…

Gjermania mposht Rumaninë

Kombëtarja gjermane arriti fitoren e dytë në kualifikimet për Kupën e Botës “Katari 2022”. Lojtarët e zgjedhur të trajnerit Joachim…

Rumania vaksinon 1.15 milion qytetarë

Rumania deri më tani ka importuar 1.560.509 vaksina kundër COVID-19 dhe 1.151.112 doza kanë arritur tashmë te qytetarët, tha sot…
error: