Pas Rudiger, Chelsea përshëndetet edhe me katër lojtarë të tjerë

Para ca ditësh u konfirmua se mbrojtësi Antonio Rudiger është larguar nga Chelsea, ku iu bashkua si lojtar i lirë…

Nga fjalët për Kanten, triumfi në Ligën e Kampionëve e deri te fajësimi i klubit, Rudiger konfirmon largimin nga Chelsea

Mbrojtësi gjerman Antonio Rudiger përmes një komunikate zyrtare në “Twitter” ka konfirmuar sot largimin nga Chelsea. Rudiger do të largohet…

Rudiger i bashkohet Realit, ja detajet e marrëveshjes

Gazetari i njohur Fabrizio Romano para pak çastesh e ka konfirmuar që mbrojtësi i Chelseat Antonio Rudiger do t’i bashkohet…

Pas Rudiger e Christensen, tjetër mbrojtës kërkon largimin nga Chelsea

Kampioni aktual evropian Chelsea momentalisht është duke kaluar nëpër një fazë jo të mirë pas sanksioneve drejt pronarit të klubit…

Momenti kur lojtari rumun turpëron Rudiger

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Gjermanisë dhe asaj të Rumanisë, ku rezultati është i barabartë 1:1.…

Momenti kur Ronaldo “tallet” me Rudigerin – video

Portugalia po vazhdon te jetë në epërsi ndaj Gjermanisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin F të Kampionatit Evropian Euro…

Me të filluar pjesa e dytë shënohet goli i parë në ndeshjen Chelsea – Leicester City – video

Chelsea e ka nisu furishëm pjesën e dytë ndaj Leicester Cityt duke kaluar ne epërsi pas vetëm tre minutave lojë.…

​Ja si ndodhi përleshja ndërmjet Rudiger dhe Kepa Arrizabalagas në stërvitje

Antonio Rudiger u përjashtua nga seanca stërvitore e Chelseat të dielën pas një konfirntimi me portierin Kepa Arrizabalaga, konfirmon “Goal”.…

Mustafi dhe Rudiger mbeten opsione për Barcelonën

Gjigantët e La Ligas kanë rikthyer interesimin nga Arsenali e Chelsea. Barcelona kanë ende shpresa se do të arrijnë marrëveshje…

Lojtari i Chelseat refuzoi dy skuadra londineze në orët e fundit të merkatos

Mbrojtësi i Chelseat Antonio Rudiger ka refuzuar ofertat e Tottenhamit dhe West Ham Unitedit në orët e fundit të afatit…