​Serbët e veriut përshëndesin marrëveshjen për energjinë, pajtohen ta paguajnë rrymën

Serbët e veriut të vendit kanë përshëndetur marrëveshjen për energjinë elektrike të arritur dje në Bruksel në mes të Kosovës…

Abdixhiku: Për tre muaj Qeveria ka faturuar qytetarët kundërligjshëm

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit e cila ka refuzuar ankesën e ZRRE-së,…

Vendimi i Apelit për tarifat e rrymës, flasin nga ZRRE-ja

Sot është raportuar se Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për bllokimin e tarifave të…

KOSTT-i pranë kolapsit financiar, s’ka para për ta paguar rrymën në veri të Kosovës

 Kompania publike Operator, Sistemi, Transmisioni dhe Tregu (KOSTT) është para kolapsit financiar për shkak të kostos së lartë për pagesën…

Kryeministri: Çmimi i rrymës është minimal për xhepin e qytetarit

Kryeministri i Kosovës  Albin Kurti tha shtrenjtimi i rrymës në Kosovë te xhepi i qytetarit është minimal. Sipas tij kuleta…

Molliqaj për çmimin e rrymës: Protesta jonë shfaqi mashtrimin e tyre

Kryetari i Partisë Socialdemokrate Dardan Molliqaj tha se protesta te zyrat e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë pati efekt, e…

Buka, qumështi, vaji, transporti dhe rryma produktet që u shtrenjtuan më së shumti brenda një viti

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin janar 2022.…

​Mbi 72% e qytetarëve e vlerësojnë “katastrofale” shtrenjtimin e energjisë

Sipas hulumtimit të realizuar nga PIPOS me 1050 të anketuar, i cili u prezantua në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova,…

Qytetarët ankohen për fatura të larta të rrymës elektrike

Qytetarët e Maqedonisë Veriore kanë marrë fatura të larta të energjisë elektrike. Reagimet e para të qytetarëve janë se faturat…

​Memli Krasniqi: PDK do ta kundërshtojë në të gjitha instancat ngritjen e çmimit të energjisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për…