​Ja cilat rrugë do të jenë të mbyllura të hënën në kryeqytet

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur të hënën, më 9 maj, do të jenë të mbyllura për qarkullim rrugët…

​Komuna e Prishtinës: Rrugët të kalueshme, shoferët mos të na fajësojnë vetëm neve

Komuna e Prishtinës thotë se të gjitha rrugët në qytet dhe periferi janë të qarkullueshme. Për këtë, sipas tyre, po…

Vizita e presidentit kroat, policia njofton se përkohësisht do të ketë bllokim të rrugëve në Prishtinë

Sot do të ketë ndërprerje të përkohshme të qarkullimit në rrugët e Prishtinës. Kjo për shkak të vizitës së presidentit…

Ministria e Infrastrukturës: Rrugët e kalueshme, kujdes në vozitje

Ministria e Infrastrukturës (MI) ka njoftuar se edhe përkundër reshjeve të borës, rrugët janë të kalueshme për qarkullim të automjeteve.…

Policia: Kujdes gjatë ngasjes në rrugë të mbuluar me borë dhe ngrica

Policia ka bërë thirrje ngasësve të automjeteve që të  bëjnë kujdes në rrugë përshkak të  reshjeve të mëdha të borës.…

Aksident trafiku në Lupq të Podujevës

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë, në mëngjesin e së mërkurës. Aksidenti ndodhi më saktësisht në fshatin Lupq…

Tollovi në komunikacion, nuk pastrohen rrugët e kryeqytetit

Rrugët në kryeqytet janë bërë vështirë të kalueshme, kjo përshkak të reshjeve të borës që kanë rënë gjatë ditës së…

​Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët në përgjegjësi të MI-së janë të kalueshme

 Ministria e Infrastrukturës (MI) thotë se gjitha rrugët të cilat janë përgjegjësi e tyre, janë të kalueshme për qarkullim të…

Rrugët me borë, rëndohet komunikacioni dhe lëvizja e qytetarëve në Prishtinë

Rrugë të bllokuar gjithandej, krejt kjo si pasojë e reshjeve të borës që kanë rënë nga dita e shtunë. Rrugët…

PDK në Prizren kritikon Komunën: Bora ka bllokuar disa fshatra, rrugët e qytetit nuk janë pastruar

Reshjet e borës që kanë rënë që nga dita e shtunë ka shkaktuar probleme në trafik. Rrugët janë të gjithat…