Dy persona të lënduar në aksident trafiku që ndodhi mes një kamioni dhe veture në Llapushnik

Dy persona u lënduan në aksidentin që ndodhi paraditen e kësaj të enjte në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë,…

Mbyllet për tri ditë rruga Brezovicë – Qendra e Skijimit

Për tre ditë do të jetë e mbyllur rruga Brezovicë-Qendra e Skijimit. Kjo meqë siç njofton Ministria e Mjedisit, Planifikimit…

Kajari: Do të ndjek rrugën e paraardhësve në KFOR

Komandanti i ri i KFOR-it në Kosovë, gjeneralmajor Ferenc Kajari, ka thënë se misioni i aleancës Veri-Atlantike në Kosovë është…

Nesër fillon asfaltimi i rrugës “Muharrem Fejza”

Rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë e cila tash e sa kohë bëri që qytetarët e kësaj ane të ballafaqohen me…

Durmishi e Bulliqi zotohen se rruga Podujeve-Prishtinë përfundon në fund të muajit nëntor, banorët kanë ankesa

Në fund të muajit nëntor do të përfundojnë punimet në rrugën Podujevë-Prishtinë. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor…

Vizita e Ramës, bllokohet rruga “Agim Ramadani”

Vizita e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Prishtinë ka bërë që Policia e Kosovës të bllokojë njërin krah të…

Vazhdon të jetë e bllokuar rruga në Jarinje

Situata e përgjithshme në ditën e pestë të protestës në Jarinje është e qetë dhe pa ndonjë incident. Rruga vazhdon…

Kurti: Vetëm Vuçiqi ka interes për incidente pas vendimit të reciprocitetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vetëm presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po ka interes për incidente pas…

37 % e rrugëve nuk kanë kontrata për sinjalistikë

Rreth 40 përqind e rrugëve në Kosovë nuk janë të mbuluara me kontratë për sinjalistikë. Ndërkohë, që vetëm në dy…

Banorët e katër fshatrave protestojnë sot duke bllokuar rrugën Vushtrri-Skenderaj

Banorët e katër fshatrave kanë vendosur që të dielën e 22 gushtit ta bllokojnë magjistralen Vushtrri-Skenderaj, në shenjë proteste për…
error: