Berisha: Heqja e taksës së Rrugës së Kombit një nga dy vendimet e para të PD në qeveri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi sot se një nga dy vendimet e para të PD-së në qeveri, do…

​Aksident tragjik në Rrugën e Kombit, vdes një person dhe një tjetër lëndohet rëndë

Një 25-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident tragjik në Rrugën e Kombit, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë. Automjeti…

Aksident mes disa veturave në Rrugën e Kombit, një person në gjendje të rëndë

Një aksident është regjistruar në Rrugën e Kombit në fshatin Skuraj në Milot. Një automjet me targa të Kosovës ka…

​Temperaturat nën zero, Rama: Rruga e Kombit kalohet normalisht dhe me standarde sigurie

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë te ditur sot se qarkullimi në Rrugën e Kombit vijon pa probleme dhe…

Nga Rruga e Kombit deri në Sarandë, policia kontrolle me radarë për parandalimin e aksidenteve

Policia Rrugore, në kuadër të rritjes së parametrave të sigurisë në fundjavë, duke qenë se në shumë akse rrugore ka…

Dy vatra aktive zjarri në Kukës, flakët pranë Rrugës së Kombit

Në Bashkinë Kukës, vazhdon të jenë aktive dy vatra të zjarrit në Majën e Rrunës. Zjarri në Majën e Rrunës…

Aksident trafiku në “Rrugën e Kombit”, humb jetën një kosovar

Hysen Saitaj, 58 vjeç, humbi jetën pasditen e sotme pasi u aksidentua me makinë në rrugën Rubik-Rrëshen. Policia tha se…

​Haradinaj-Kurtit: Nuk paske qenë i sinqertë për taksën në “Rrugën e Kombit”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe njëherë ka reaguar ndaj takës ngjitëse prej 5 eurove për regjistrim të automjeteve. Kreu…

Bislimi takon ministrin e Turizmit të Shqipërisë, i kërkon heqjen e taksës në Rrugën e Kombit

Në prag të hapjes së sezonës verore, zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi ka pritur në takim ministrin e Turizmit dhe…

​Aksident në Rrugën e Kombit, përplasen dy vetura

Një aksident trafiku ka ndodhur në afërsi të Frangut në Rrugën e Kombit. Aty u aksidentuan dy vetura. Si pasojë,…