​OAK kërkon edhe njëherë nga operatorët e internetit që të mos përdorin IP adresat e Serbisë

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) ngrit për të disatën herë tashmë, problemin e provajderëve me përdorimin e IP adresave…

Rrjetet sociale që bashkë me “pëlqimet” sjellin edhe frymëzim

Huazimi i deklaratës së filozofit Rene Descartes “Cogito Ergo Sum” (mendoj, pra jam), në “Ndaj, pra jam” e përshkruan më…

Harry dhe Meghan i japin lamtumirën rrjeteve sociale

Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan, njoftuan se i kanë braktisur mediat sociale dhe nuk…

​Kërcënohet Gazmend Muhaxheri

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri brenda një dite ka marrë dy kërcënime. Kërcënimet Muhaxherit i janë bërë nëpërmjet rrjeteve sociale.…

Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Rrjetet sociale në ditët e sotme janë faktorë të rëndësishëm për krijimin e imazhit të një kompanie. Pothuajse çdo kompani,…

Nëse nuk shitet brenda 15 shtatorit, TikTok do të ndalohet në ShBA

Presidenti amerikan, Donald Trump tha sot se rrjeti social shumë i njohur TikTok, në pronësi të kompanisë kineze “ByteDance”, duhet…

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Nëse keni interesim se si mund të ndikoni, informoni të tjerët duke krijuar materiale mediatike për një audiencë të caktuar,…

Shantazhuan një femër se do t’i publikonin fotot në rrjete sociale, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë në Gjakovë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Nën Tereza”. Kjo pasi që…

Uashingtoni përshpejton hetimin për gjigantët e teknologjisë

Autoritetet do të shqyrtojnë blerjet e dhjetë viteve të fundit të gjigantëve të teknologjisë “Google”, “Apple”, “Facebook”, “Amazon” dhe “Microsoft”,…