Akuzohen bizneset që rriten çmimet përkundër që veprimtaria e tyre nuk ka pasur të bëjë me naftë

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani thotë se është një lajm i mirë që në tregjet e ndërkombëtare ka…

Murati: Kemi rritur buxhetin për ministrinë e Infrastrukturës për të larë borxhet e shpronësimeve

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka deklaruar se rritja e buxhetit në ministrinë e Infrastrukturës është bërë me qëllim …

OEAK: Promovimi i ndërrmarrësisë në moshat e hershme ndikon në rritjen e potencialit të ndërrmarrësve të rinj

Përfshirja e arsimit dhe shkollave profesionale ishte temë diskutimi që u bë në kuadër të javës globale të ndërmarrësisë e…

PSD kërkon rritje të pagës minimale, paralajmëron aksione ndaj rritjes së çmimeve

Së fundmi në Kosovë janë rritur çmimet e produkteve ushqimore. Derisa kritikohet një gjë e tillë, Partia Socialdemokrate (PSD) po…

Protestojnë punëtorët e “Ferronikel”-it

Sot ora 11:30 në Prishtinë, nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve, punëtorët e kompanisë “NewCo Ferronikeli” do të…

Rritja e çmimeve, Kurti sërish paralajmëron një pako të masave për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka paralajmëruar një pako të masave për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve, si pasojë…

​Rriten rastet me COVID-19 në Evropë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se rastet me COVID-19 në të gjithë Evropën u rritën me 7 për qind…

“Ferronikeli” ndërpret punën

Fabrika e “Ferronikelit” ka ndërprerë përkohësisht punën, kjo përshkak të krizës energjetike në Evropë dhe ngritjes së çmimit të energjisë…

Jashari: Nuk kemi arkiva, nuk do të lejojmë ta humbim Kosovën në tavolinë

Anëtari i familjes Jashari, dhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari lidhur me temën për hapjen e  arkivave të…

VV arsyeton rishikimin e buxhetit: Do të rriten të hyrat dhe zvogëlohet borxhi publik

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja ka deklaruar se me anë të rishikimit të buxhetit do të rriten të hyrat…
error: